Hvem eier TVERRÅA KRAFT AS?
Org.nr 993283479 · 6 aksjonærer
MORTEN GUIN er største aksjonær i TVERRÅA KRAFT AS, med 44,9 % av aksjene per 31.12.2025.
Største aksjonærer
- MORTEN GUIN44,9 %
- BJØRN TORE GUIN21,9 %
- VIDAR MELDAL19,1 %
Endelige eiere direkte og indirekte, 2025
- MORTEN GUIN44,9 %
- BJØRN TORE GUIN21,9 %
- VIDAR MELDAL19,1 %
Aksjonærer6
Aksjer utstedt4k
Driftsinntekter 2025760,2k kr
Årsresultat 2025−314,7k kr
Aksjonærer per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| MORTEN GUIN | 1 809 | |
| BJØRN TORE GUIN | 881 | |
| VIDAR MELDAL | 770 | |
| MAREN RØMO LUNKAN | 352 | |
| KRISTIAN RØMO MELDAL | 118 | |
| SIRI RØMO MELDAL | 100 |
6 aksjonærer totalt. 4 030 aksjer utstedt. Se alle i grafen
Eierandeler over tid største aksjonærer, per 31.12.
| Aksjonær | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MORTEN GUIN | – | – | – | 44,9 % | 44,9 % | 44,9 % |
| BJØRN TORE GUIN | – | – | – | 21,9 % | 21,9 % | 21,9 % |
| VIDAR MELDAL | – | – | – | 18,7 % | 18,7 % | 19,1 % |
| MAREN RØMO LUNKAN | – | – | – | 8,7 % | 8,7 % | 8,7 % |
| KRISTIAN RØMO MELDAL | – | – | – | 2,9 % | 2,9 % | 2,9 % |
Nøkkeltall 2023–2025 regnskapsåret 2025
Driftsinntekter
760 220 kr
▼ 3 %
Driftsresultat
210 884 kr
▼ 1 %
Årsresultat
−314 718 kr
▲ 25 %
Sum egenkapital
2,7 mill. kr
▼ 10 %
Sum eiendeler
10,4 mill. kr
▼ 5 %
| Post | NOK |
|---|---|
| Driftsinntekter | 760 220 |
| Driftsresultat | 210 884 |
| Årsresultat | −314 718 |
| Egenkapital | 2 734 629 |
| Sum eiendeler | 10 373 213 |