Hvem eier NÆRINGSHAGEN I HARDANGER AS?
Org.nr 915766641 · 15 aksjonærer
SIVA - SELSKAPET FOR er største aksjonær i NÆRINGSHAGEN I HARDANGER AS, med 20,0 % av aksjene per 31.12.2021.
Største aksjonærer
- SIVA - SELSKAPET FOR20,0 %
- SPAREBANKEN VEST19,0 %
- KVAM NÆRINGSRÅD10,5 %
Aksjonærer15
Aksjer utstedt525
Driftsinntekter 20204,9 mill. kr
Årsresultat 2020355,9k kr
Aksjonærer per 31.12.2021
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| SIVA - SELSKAPET FOR | 105 | |
| SPAREBANKEN VEST | 100 | |
| KVAM NÆRINGSRÅD | 55 | |
| KVAM KOMMUNE | 50 | |
| NORSKE LANDBRUKSTENESTER | 50 | |
| NÆRINGSHAGEN I HARDANGER AS | 50 | |
| KJÆRTVEIT CAMPING AS | 30 | |
| EIDFJORD KOMMUNE | 25 | |
| VEKSTRA HARDANGER OG VOSS AS | 15 | |
| ULLENSVANG KOMMUNE | 10 |
15 aksjonærer totalt. 525 aksjer utstedt. Se alle i grafen
Eierandeler over tid største aksjonærer, per 31.12.
| Aksjonær | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SIVA - SELSKAPET FOR | – | 20,0 % | 20,0 % | 20,0 % | 20,0 % | 20,0 % |
| SPAREBANKEN VEST | – | 19,0 % | 19,0 % | 19,0 % | 19,0 % | 19,0 % |
| KVAM NÆRINGSRÅD | 30,0 % | 10,5 % | 10,5 % | 10,5 % | 10,5 % | 10,5 % |
| KVAM KOMMUNE | – | 9,5 % | 9,5 % | 9,5 % | 9,5 % | 9,5 % |
| NORSKE LANDBRUKSTENESTER | 30,0 % | 19,0 % | 9,5 % | 9,5 % | 9,5 % | 9,5 % |
Nøkkeltall 2018–2020 regnskapsåret 2020
Driftsinntekter
4,9 mill. kr
▲ 26 %
Driftsresultat
453 817 kr
▲ 90 %
Årsresultat
355 890 kr
▲ 92 %
Sum egenkapital
1,4 mill. kr
▲ 33 %
Sum eiendeler
2,4 mill. kr
▲ 42 %
| Post | NOK |
|---|---|
| Driftsinntekter | 4 913 692 |
| Driftsresultat | 453 817 |
| Årsresultat | 355 890 |
| Egenkapital | 1 433 950 |
| Sum eiendeler | 2 378 621 |
Eierandeler i andre selskaper per 31.12.2021
| Selskap | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| NÆRINGSHAGEN I HARDANGER AS | 50 |